سوره مبارکه فاتحه
شماره 6 الی 46

سوره مبارکه بقره
تفسیر آسان - سوره مبارکه بقره

سوره مبارکه آل عمران / آیات 1 الی 22
شماره 47 الی 151

سوره مبارکه آل عمران / آیات 23 الی 43
شماره 152 الی 263

سوره مبارکه آل عمران / آیات 44 الی 71
شماره 264 الی 370

سوره مبارکه آل عمران / آیات 72 الی 100
از شماره 371 الی 481

آیه 4 / شماره 19 / جمعیت روز قیامت واقعا شگفت انگیزه!

— 

موضوع۱۹: جمعیت روز قیامت واقعا شگفت‌انگیزه!

گاهی در مورد روز قیامت فکر کردیم؟ شده خودمان را در روز قیامت تصور کنیم؟ روز قیامت شلوغ‌ترین روز جهان است. در ابتدای جهان فقط یک نفر(آدم علیه‌السلام) بود بعد دو نفر، سه نفر، چهار نفر، صد نفر، میلیون نفر و الان به ده میلیارد نفر رسیده‌اند. و یوم الدین از همان نفر اول جمع می‌شود تا آخرین نفر و یک تجمع بسیار بزرگ را تشکیل می‌دهند.

شلوغی آن روز واقعا شگفت‌انگیز است، ولی همه‌ی این خلایق تحت امر الله‌اند، اصلا کار ساده‌ای نیست، جز الله هیچ‌کس نمی‌تواند مَالِک و مَلِک روز قیامت باشد. همانطور که رَبِّ الْعَالَمِينَ، الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ فقط الله بود، مَالِكِ يَوْمِ الدِّينِ هم فقط الله است.

شما تصور کنید مردم شهرتان همه یک‌جا جمع شوند، مردم با سلایق مختلف، حالا قرار باشد شما آن‌ها را مدیریت کنید ممکن است؟ مردم تمام شهرستان چطور؟ یک استان، حالا بماند یک کشور و این همه هم قاره و قرن‌ها جمعیت مردم را روی هم انباشته کرده، روز قیامت همه‌ی آن‌ها جمع می‌شوند و تحت جلال و عظمت و اقتدار الله، راهی جز گوش دادن به فرمان الله ندارند و هیچ‌کس نیست که خارج از اراده‌ی الله عمل کند، این است مَالِكِ يَوْمِ الدِّينِ.